Kulak, Burun, Boğaz ve Baş, Boyun Cerrahisi Uzmanı

1965 Kayseri doğumlu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Kayseri Koleji’nde okul birincisi (1983) olarak tamamladı.

Babasının (Doktor Ahmet İhsan GÖZÜBÜYÜK), Kayseri’de  sevilen ve saygı duyulan dahiliye doktorlarından olması, onun da bu değerli ve kutsal mesleği seçmesi için en büyük neden oldu.  Başarı ve çalışkanlığı ile üniversite sınavında  Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazandı. (1983 – 1989)

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun olduğu yıl Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı. Üç yılı aşan bir süre genel cerrahi asistanlığı yaptı; kulak burun boğaz dalına olan özel ilgisi sebebi ile ihtisas sınavına tekrar girerek Haseki Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde ihtisasa başladı ve ihtisasını başarı ile tamamladı.

İhtisasını bitirdikten sonra kulak-burun-boğaz uzmanı olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Cleveland Mount Sinasi Nasal Sinus Center’da tıp dünyasında tanınmış Dr. Howard LEVINE’den burun, paranazal sinüs hastalıkları, endoskopik sinüs cerrahisi, uyku bozuklukları ve horlama tedavileri konusunda özel eğitim aldı.  Bu eğitim ona dünyadaki gelişmeleri ve KBB dalındaki profesyonelleri tanıma olanağı verdi.

Genel KBB, çocuk KBB, sinüzit, burun tıkanıklığı, baş dönmesi, yüz estetiği, burun estetiği, kepçe kulak, horlama, uyku apnesi, ses telleri, tükürük bezleri, yüz ve baş boyun bölgesinin tümörlerinin tedavileri ile ilgili 1997 yılından beri muayenehanesinde (kbbistanbul) hizmet vermektedir.  Özel hastanelerden çalışma teklifleri gelmiştir ve gelmektedir.   Bir dönem yarı zamanlı olarak John Hopkins Anadolu Sağlık Merkezin’de çalışmıştır.

Burun estetiği ve kepçe kulak tedavileri yanında, 2018 yılından itibaren -estetikteki gelişmeler ile- yüz, baş ve boyun estetiği ile de ilgilenmeye başladı. Botoks, dolgu, mezoterapi, iple askılama konusunda onlarca kurs ve seminere katıldı.

Detaycı, çalışkan, dürüst, yaptığı işe değer katan kişiliği ve karakteri ile İstanbul Anadolu yakasının en tanınan ve saygı duyulan doktorları arasındadır.  Gelişmenin ve öğrenmenin hiç bitmeyeceğine inandığı için sürekli yeni yayınları, kongreleri ve seminerleri takip etmektedir.

Yerli, yabancı birçok kurs ve seminere katılmış, kitap ve makaleler yayınlamış, endoskopik sinüs cerrahisi konusunda uluslararası bir kongre düzenlemiştir.

“İstanbul Tabip Odası”, “Türk Otorinolaringoloji Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği”, “Fasial Plastik Cerrahi Derneği”, “Tümyüz Derneği” üyesidir. Ayrıca “Çocuklar İçin Çalışan Serbest Hekimler Derneği” kurucusu ve üyesidir. TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) Sağlık Komisyonu Eski Başkanıdır.